Понедельник, 26-Окт-20, 21:16
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Категории раздела

[22-Май-11]
новые тенденции в признании права собственности (0)
[21-Ноя-12]
Про деякі питання здійснення кримінального провадження на підставі угод (0)
[16-Сен-12]
Проституция в Луганске (0)
[05-Май-11]
О НАЛОГОВЫХ СПОРАХ (0)
[07-Дек-11]
продолжение текста приговора Тимошенко (0)
[11-Сен-12]
про третейську угоду (0)
[29-Июл-12]
Рішення щодо України, винесені Європейським судом з прав людини (0)
[01-Май-11]
СУД С НАЛОГОВОЙ (ВЕБМАНИ) (0)
[22-Сен-12]
ИСКОВОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ к госрегистратору (0)
[10-Июн-11]
про податковий облік (2)
Наш опрос
Какой бесплатной услугой Вы бы воспользовались ?
Всего ответов: 54
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Вход на сайт
Поиск
Главная » Статьи » Мои статьи

Щодо змін у законодавстві у зв'язку з ратифікацією Європейської конвенції про усиновлення дітей

 15 лютого 2011 року Верховною Радою України було прийнято 
Закон України "Про ратифікацію Європейської конвенції про
усиновлення дітей (переглянутої)" ( 3017-17 ). Указана Конвенція
( 994_a17 ) запроваджує сучасні правові стандарти у сфері
усиновлення з метою максимального врахування найвищих інтересів
дитини.
 При цьому, відповідно до статті 7 Конвенції ( 994_a17 ) 
дозволяється усиновлювати дитину: a) двом особам різної статі; i) які перебувають у шлюбі між собою або ii) які перебувають у зареєстрованому партнерстві, якщо такий
інститут існує; b) одній особі.
Держави можуть поширювати дію цієї Конвенції ( 994_a17 ) на
одностатеві пари, які одружені або перебувають у зареєстрованому
партнерстві. Вони також можуть поширювати дію цієї Конвенції
( 994_a17 ) на різностатеві й одностатеві пари, які разом
проживають у постійних стосунках.
Проте, зазначена стаття дає право (а не встановлює обов'язок)
державам, враховуючи їх національне законодавство, поширювати дію
цієї Конвенції ( 994_a17 ) на одностатеві пари.
При цьому, наголошуємо, що згідно з частинами третьою та
четвертою статті 211 Сімейного кодексу України ( 2947-14 )
усиновлювачами не можуть бути особи однієї статі.
Крім того, особи, які не перебувають у шлюбі між собою, не
можуть усиновити одну і ту ж дитину. Якщо такі особи проживають
однією сім'єю, рішення про усиновлення ними дитини може
постановити суд.
Також слід зазначити, що згідно з пу
нктом 9 частини першої
статті 212 Сімейного кодексу України ( 2947-14 ) не можуть бути
усиновлювачами особи, які є іноземцями, які не перебувають у
шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини.
Щодо поняття шлюбу зазначаємо наступне.
Статтею 51 Конституції України ( 254к/96-ВР ) чітко
визначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Це конституційне положення знайшло своє відображення в
Сімейному кодексі України ( 2947-14 ). Так, статтею 21 Сімейного
кодексу України ( 2947-14 ) встановлено, що шлюбом є сімейний союз
жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації
актів цивільного стану.
Таким чином, національне законодавство містить заборону щодо
усиновлювачів, які є особами однієї статті та іноземців, які не
перебувають у шлюбі.
Національним законодавством України надано визначення поняття
шлюбу, а саме - це союз жінки та чоловіка.
При цьому, ґрунтуючись на загальних принципах усиновлення,
закріплених у законодавстві України, частиною першою статті 283
Сімейного кодексу України ( 2947-14 ) встановлено правило, згідно
з яким усиновлення іноземцем в Україні дитини, яка є громадянином
України, здійснюється на загальних підставах, встановлених
главою 18 Сімейного кодексу ( 2947-14 ) (статті 207-242).
Ратифікація Конвенції ( 994_a17 ) не вносить будь-яких змін у
законодавство України з означених питань.
Довідково. Європейська конвенція про усиновлення дітей
(переглянута) ( 994_a17 ) була схвалена 7 травня 2008 року на
118 засіданні Комітету Міністрів Ради Європи та відкрита для
підписання 27 листопада 2008 року.
Конвенцію ( 994_a17 ) підписали 14 держав - членів Ради
Європи: Бельгія, Великобританія, Вірменія, Данія, Ісландія,
Королівство Нідерландів, Норвегія, Португалія, Румунія, Сербія,
Фінляндія, Чорногорія, а також Іспан
ія, яка вже ратифікувала
Конвенцію ( 994_a17 ).
Від імені України Конвенція ( 994_a17 ) підписана 28 квітня
2009 року.
Категория: Мои статьи | Добавил: karacut (23-Апр-11)
Просмотров: 983 | Теги: Україна, Шлюб, конвенція, Усиновлення, конституція, верховна рада, ратифікація | Рейтинг: 0.0/0